בס"ד
אחת ההחלטות הקשות ביותר למגדלים מתחילים, היא איך וממה להתחיל. אחרי שקראתם אינספור המלצות וראיתם חברים מגדלים, את החלק הטכני אתם כבר פחות או יותר מכירים - מנביטים, שותלים, מגדלים, מפריחים, גוזמים. אבל מעטים יודעים שאיכות הגידול, כמות התוצר והיעילות של גידול צמחים בשיטת הידרו ודומות לה, תלוים בחלל הגידול בו תבחרו מלכתחילה - חדר צידי, ארון או קופסאת מחשב ישנים, מחסן תת קרקעי או אוהל ייעודי.
 

יתרונות וחסרונות של גידול בשטח:

גידול בתנאי שטח מציג יתרונות 'טבעיים' רבים לגידול כמו אקלים (בתנאי שהתאמתם את הזריעה ותהליך הגידול) ותאורה מותאמת לדרישות הצמח. אך למעשה הגידול מסוג זה מקביל אותנו בזרעים מזנים מסויימים, עונות מסוימות בשנה, התנהגות 'נורמלית' של הטבע כלפי העציץ שלנו ועוד גורמים שלא נשלטים על ידנו.גידול הידרו בייתי - איפה כדאי לגדל

יתרונות וחסרונות של גידול באוהל:

אוהל גידול הידרו, הוא מוצר ייעודי לתהליכי גידול ביתי In-Door יעילים יותר. האוהל מאפשר לגדל כמות בהתאם למידותיו (אוהלים קטנים - מעט צמחים, בגדולים אפשר למקום כמות גדולה יותר), שליטה באקלים וברמות התאורה בעזרת בד ייחודי ואטימה של פיזור הריח, הנשלט על ידי מפוחים/ונטות המתחברים לאוהל.

יתרונות וחסרונות של גידול בארון:

בדומה לגידול באוהל, גם ארון גידול הוא שיטה נוחה לבידוד תהליך הגידול משאר חלל הבית. ארונות בגדים ישנים או ארונות ייעודיים לגידול (המומלצים בהרבה בגלל היכולת שלהם להתחבר למערכות האיוורור בצורה מושלמת), משמשים ברחבי העולם לגידולי הידרו גם בשטחים פתוחים ואף בתוך חממות.

יתרונות וחסרונות של גידול בחדר:

חדר שמהווה חלק אינטגרלי מהבית, הוא בחירה בעיתית לגידול הידרו בגלל הריח העז שנודף בתהליכי גידול שונים. יש מי שיראה בזה יתרון ומערכת בישום אוטומטית לבית, אך כדאי לקחת זאת בחשבון לפני שמתחילים לגדל בחדר כזה. היתרון הוא הנגישות לגידול. אם יש לכם שליטה מלאה ברמת התאורה והאקלים של החדר - הוא כנראה פתרון מושלם עבורכם.

אז איפה הכי טוב לגדל הידרו?

השיטה הטובה ביותר לגידול הידרו בחוץ/בבית, תלויה בשלושה גורמים מרכזיים:
- עד כמה אתם מוכנים שהריח של הצמח יהיה נוכח בבית?
- אילו זרעים יש לכם?
- האם אתם עושים נסיון חובבני או מהלך מקצועי?

בבואכם לבחור את חלל הגידול הטוב ביותר עבורכם, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו. אנחנו עוסקים שנים רבות בתחום החקלאי, לרבות התמחות בציוד בסיסי ומתקדם, לטיוב ושיפור גידולי הידרו ברחבי הארץ. תוכלו להתקשר או להזמין אונליין מוצרי עזר לתהליך הגידול שלכם לרבות חללי הסתרה מקצועיים ולא יקרים.