בס"ד
אנשים רבים מעדיפים לגדל הידרו בבית או בחדר גידול, יחד עם זאת החלל הסגור והדל באור טבעי עלול להוות בעיה, אולם אין זו בעיה שלא ניתן לפתור אותה בעזרת התאורה המתאימה.

אין צמח שלא זקוק לאור. כדי שהצמח יגדל כיאות הוא זקוק למידת אור מסוימת בעזרתה הליך הפוטוסינתזה יהיה יעיל יותר וצמחים יפרחו מהר יותר ויהיו מוכנים לגזימה. לכן בהיעדר אור טבעי, יש לבחור בתאורה הנכונה.

בחירת התאורה המתאימה
הלומנים הם יחידות המשמשות למדידה של עוצמת האור כפי שהיא נקלטת על ידי עין אנושית. לכן כאשר בוחרים תאורה לחדר גידול אין רק להתייחס לעוצמת הואט המצוינת על גבי אריזת הנורה, היות וצמחים  מנצלים את האנרגיה המופקת מהאור על פי הלומנים ולא על פי עוצמת הואט.

אילו נורות המתאימות לגידול הידרו?
  • נורת פלורסנט 110 ואט – נורה זו תפיק כעשרת אלפים לומנים(מומלץ לייחורים והנבטה).
  • נורת מטאל ליד 400 ואט – נורה זו תפיק שלושים וחמישה אלף לומנים.
  • נורת לחץ גבוה, 400 ואט – נורה זו מפיקה ארבעים וחמש אלף לומנים.
  • נורת HPS 600 ואט – נורה זו תפיק מאה אלף לומנים.

נורת MH
נורה זו מתאימה לשלב הצמיחה של העציץ שלכם. כאשר מדובר על שטח בגודל של חצי מטר על מטר, יש לרכוש נורת 150 ואט. כאשר מדובר על שטח בגודל של מטר על מטר לערך, יש לרכוש נורת 250 ואט. כאשר מדובר על חלל אשר גדול יותר ממטר רבוע יש לרכוש נורות בעוצמה של 600 ואט.

נורת פלורסנט
רבים מהמגדלים בוחרים בנורות פלורסנט, אלה רק השתכללו עם הזמן. המציאות מוכיחה שאיכות הגידולים מצוינת באמצעות תאורת פלורסנט, אולם ישנם כאלה העושים שימוש בנורה זו רק בשלבי הצמיחה של הפרח. לתקופת הצמיחה מומלצת נורה בגוון כחלחל לבן ואילו בתקופת הפריחה מומלצת נורה בעלת גוון אדום צהוב.

נורות מטאל ליד
אלה הן נורות המתאימות ביותר לתקופת הצמיחה. הן מסייעות לצמח לפרוח והן מונעות התארכות יתר שלו. בנוסף, הנורות הללו חסכוניות מאוד ואורך החיים שלהן ממושך, שזהו גם יתרון שיש לקחת בחשבון.

נורות נתרן לחץ גבוה
אלה הן נורות המתאימות לזמן הפריחה של הצמח היות והנורות הללו "מעודדות" את הצמחים לפרוח. הן יעילות מאוד ומפיקות לומנים רבים. אורך חיי הנורה הוא רב, כך שגם כאן מדובר על נורה חסכונית. נורות נוספות המתאימות לשימוש הן נורת מסוג  Dual Spectrumונורות לד.

ולבסוף, זה המקום לציין כי עד כמה שבחירת התאורה חשובה, הצמח לא תלוי רק באור, הוא גם תלוי בדשנים מתאימים, השקיה, אוורור ועוד. לכן היערכו בהתאם מכל הבחינות ותוכלו לזכות לתוצר איכותי.