בס"ד

כל אחד ואחת מגיעים בשלב כלשהוא בחייהם למחשבה 'אולי אגדל לבד בבית?' והמסקנה הבלתי מעורערת היא לנסות, אבל החשש והמורכבות, גוברים לפעמים על הרצון. כיצד תוכלו גם אתם להתמחות בקלות בגידול ביתי בעזרת מערכת היידו בייתית? בקלות! קיראו את המדריך הבסיסי שלפניכם ולהמשך, צרו איתנו קשר ונחבר בין שאיפות להישגים חקלאים ביחד:​
ערכת גידול הידרו לדוגמא

משנק -

אחד החלקים הכי פחות מוכרים או מובנים במערכות גידול הידרו הוא המשנק, אבל במקום שנסביר לכם על היותו משרן שעושה השראת חשמל וממיר מתח לזרם, נספר שהוא המנצח, המאסטרו של המערכת, על פיו יישק דבריו. הנורות הייחודיות של ערכות הגידול זקוקות לו להפעלה נכונה והוא מספק חשמל לחלקים השונים של ערכת הגידול הבייתית.

ונטה/מפוח -

במערכות גידול בסיסיות אין צורך בשניהם. יתרה מכך, אם אתם מגדלים באוהל הסתרה קטן (לדוגמא אוהל 60X60X140 מבית גרין מג'יק), ברוב הדגמים הקטנים כלל אין שרוול להתחבר למפוח, כך שבערכה בסיסית, די והותר להכיר ולהפעיל את הונטה. ונטה, היא מאוורר קטן ויעיל, שמזיז אוויר בצורה שתורמת לגדילה ופריחה טובה יותר של הצמחים בערכת הגידול הידרו הביתית שלכם.

נורות+ רפלקטור+מתלים -

בערכות גידול בסיסיות, אתם תולים בעזרת מתלים מתכווננים מראש האוהל את הרפלקטור, מחזיר אור שבתוכו נורות גדילה/פריחה בהתאם לשלב בעוצמה של 150 וולט.

שעון תקע -

אחרון וחביב, מי שקובע לכולם את התיזמון של הפעילות ומסנכרן בין שעות החושך לאור במערכת הגידול הביתית - השעון. השעון כאמור אחראי על ויסות תנאים לגדילה ופריחה נכונות יותר. שעון התקע האנלוגי מתחבר לתקע וממנו יוצאים כל חיבורי החשמל למערכת הגידול. בעזרת כיוון שעות פעילות ידני, מתחיל השעון לפקח ולשלוט על סדר הפעילות במערכת.

דשנים/מצע גידול -

לא בכל הערכות, אבל בחלקן מצטרפים לחבילה גם הדשנים החיונים לגדילה ופריחה אידיאלים של הצמחים בגידול בייתי. הדשנים הם המזון של הצמח. כמו כן, גם מצע של אדמה/כדורי חימר אפויים וכד', נכללים לעיתים בערכות גידול בסיסיות ומשפרים את יכולת ה'תפיסה' של הצמח כך שהוא מקבל תזונה ונוזלים בצורה אופטימלית.

איפה לגדל?

יש לכם כאמור יכולת יעילה לגדל בתוך אוהלי הסתרה ייעודיים, בגדלים שונים - קטנים למתחילים וענקיים למומחים המבקשים להשיג בציר גדול יותר. ניתן לגדל גם בארונות ובמבני עציצים עליהם ניתן לשלוט מבחינת אקלים ותאורה. אחרי שמרימים את האוהל או בוחרים מיקום לגידול הבייתי, תולים מלמעלה בעזרת המתלים את הרפלקטור ונורות הגדילה, מחברים את הונטרה, המשנק והתאורה יחד דרך שעון התקע, מכוונים ויוצאים לדרך.